Systemy jakości w transporcie

Oferujemy kompleksowe przygotowanie firm działających na rynku pasz do uzyskania certyfikatu GMP+ w zakresach: Transport drogowy pasz, Handel paszami oraz  Przechowywanie i przeładunek pasz.

Działamy na terenie całej Polski.

Oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie wdrożenia standardu GMP+ oraz przygotowania firm do audytu certyfikacyjnego.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu standardów GMP+ jak również w obsłudze firm posiadających certyfikat GMP+

W ramach wdrożenia GMP+ proponujemy:

  • przygotowanie dokumentacji systemowej zgodnej ze standardem GMP+
  • szkolenia dla kadry kierowniczej, pełnomocnika ds. GMP i pracowników;
  • wdrożenie systemu  GMP w oparciu o standard GMP+ we właściwym zakresie;
  • audyt kontrolny mający na celu sprawdzenie przygotowania firmy transportowej do audytu certyfikacyjnego.

Na rynku usług związanych z wdrażaniem i utrzymaniem standardów GMP działamy od 2005 roku. Ponad 180 firm z branży paszowej uzyskało certyfikat dzięki naszej pomocy. Ponadto wdrażamy standardy jakości dla przemysłu  przetwórstwa zbożowego i pasz w zakresie zrównoważonej produkcji (np. REDCert), Global GAP, HACCP.

Oferta GMP

GMP+ Transport drogowy pasz

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na przygotowanie firmy transportowej do uzyskania certyfikatu GMP+. Oferujemy dokumentację wdrożeniową oraz szkolenia.  

Działamy na terenie całej Polski.

GMP+ Transport drogowy pasz to standard przeznaczony dla przedsiębiorstw transportowych specjalizujących się w przewozie ładunków dla sektora paszowego.

W standardzie GMP+ zwrócono szczególną uwagę na właściwe wymogi wynikające z obowiązujących przepisów prawa paszowego krajowego: Ustawa z 22 lipca o paszach, Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 o bezpieczeństwie żywności i żywienia i Ustawa z dnia 23 sierpnia 2001 o środkach żywienia zwierząt, jak również prawa międzynarodowego: Codex Alimentarius, Rozporządzenie WE nr 178/2002, Rozporządzenie WE 882/2004 oraz Rozrządzenie WE nr 183/2005, z którego wynika obowiązek  zgłoszenia działalności w Państwowym Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym.

Wdrożony w przedsiębiorstwie transportowym system bezpieczeństwa gwarantuje, że transport pasz odbywa się środowisku, w którym skażenia lub potencjalnie groźne substancje nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa pasz.

W standardzie GMP+ zasady HACCAP zostały odpowiednio opracowane pod kątem transportu. W rezultacie określono specjalne wymogi odnośnie minimalnego poziomu czyszczenia oraz dezynfekcji po przewozie ładunku. Wymogi te znajdują się w International Database for Transport of Feed (IDTF).

Organizacja certyfikująca wydająca certyfikat GMP+ wymaga, aby firma transportowa spełnia następujące wymogi:

  • Kadra kierownicza oraz kierowcy muszą być świadomi odpowiedzialności za bezpieczeństwo pasz. Pasze są częścią łańcucha produkcji żywności.
  • Firma transportowa musi zapewnić wprowadzenie, wdrożenie i utrzymanie jednej lub więcej pisemnych procedur opartych na zasadach HACCP oraz szczegółowo określić zakres systemu bezpieczeństwa.
  • Firma transportowa zobowiązana jest do stworzenia i wdrożenia procedur i instrukcji zawierających wymogi niniejszego standardu.
  • Musi zostać sporządzony na piśmie i wdrożony Plan monitoringu. Plan ten powinien zawierać w szczególności kontrolę krytycznych punktów kontroli w procesie transportu.

Certyfikat GMP+ jest ważny przez okres maksimum trzech lat. Okres ważności może być wydłużony o kolejne maksimum trzy lata za każdym razem, gdy zbliża się jego wygaśnięcie.

Zapewniamy fachową pomoc podczas wdrażania standardu GMP+ i przygotowaniu do audytu certyfikującego.

Oferujemy – sporządzenie Księgi Jakości i dokumentacji systemowej, szkolenia dla kadry kierowniczej i pracowników, audyt kontrolny mający na celu sprawdzenie gotowości przedsiębiorstwa do audytu certyfikacyjnego.

Książka  GMP  jest podstawowym dokumentem zgodnym ze standardem GMP+Transport drogowy pasz, w którym  możemy rejestrować przewozy, czyszczenie pomiędzy kolejnymi przewozami oraz kontrole. Prowadzenie zapisów w Książce GMP pozwoli na śledzenie historii ładunków.

Każdy środek transportu (naczepa) przewożący ładunek w ramach GMP+ może zostać wyposażony w Książkę GMP składającą się z następujących modułów:
  • Charakterystyka środka transportu
  • Karty Kontroli wraz z instrukcją
  • Identyfikacja wożonych ładunków
  • Książki wykonanych zabiegów higienicznych
  • Instrukcja wypełnienia

GMP+ Handel paszami to zakres standardu GMP+ zawierający wymogi dla zakupu a następnie sprzedaży produktów paszowych wyprodukowanych przez strony trzecie. Działanie te muszą być poddane kontroli zgodnie z zasadami HACCP. Przedsiębiorstwo musi określić ogniwo łańcucha paszowego, za które jest odpowiedzialne. Na przedsiębiorstwie spoczywa obowiązek zgłoszenia swojej działalności w Państwowym Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym zgodnie z Rozrządzeniem WE nr 183/2005.

Przedsiębiorstwo zajmujące się handlem materiałami paszowymi posiadając certyfikat GMP+ może wykazać, że jego działania są bezpieczne. Organizacja certyfikująca wydająca certyfikat GMP+ wymaga, aby uczestnik GMP+ spełnił następujące wymogi:

  • Kadra kierownicza oraz pracownicy muszą być świadomi odpowiedzialności za bezpieczeństwo pasz. Pasze są częścią łańcucha produkcji żywności;
  • Uczestnik musi zapewnić wprowadzenie, wdrożenie i utrzymanie jednej lub więcej pisemnych procedur opartych na zasadach HACCP;
  • Uczestnik ma obowiązek określić i szczegółowo odnotować zakres systemu bezpieczeństwa;
  • Uczestnik zobowiązany jest stworzyć i wdrożyć procedury i instrukcje zawierające wymogi niniejszego standardu;
  • Musi zostać sporządzony na piśmie i wdrożony Plan monitoringu. Plan ten powinien zawierać w szczególności kontrolę krytycznych punktów kontroli w obszarach działania.

Certyfikat GMP+ będzie ważny przez okres maksimum trzech lat. Okres ważności może być wydłużony o kolejne maksimum trzy lata za każdym razem, gdy zbliża się jego wygaśnięcie.

Zapewniamy fachową pomoc podczas wdrażania standardu GMP+ Handel przygotowaniu do audytu certyfikującego.

Oferujemy – sporządzenie Księgi Jakości i dokumentacji systemowej, szkolenia dla kadry kierowniczej i pracowników, audyt kontrolny mający na celu sprawdzenie gotowości przedsiębiorstwa do audytu certyfikacyjnego